Vineri, 10 mai
19.00 – Sala Mare
Navigatorul de Conor McPherson
Regia: Cristi Juncu
Producător: Teatrul Național Târgu-Mureș, Compania „Liviu Rebreanu”
Durata: 2h 30min. (cu pauză)
16+
21.30 – Sala Studio
Noi, nu, niciodată
Un spectacol de: Alexandra Caras, Radu Dogaru, Olivia Grecea, Petro Ionescu, Paula Rotar și Cosmin Stănilă
Producător: Reactor de creație și experiment, Cluj
Durata: 1h 15min.
16+
Sâmbătă, 11 mai
19.00 – Sala Mare
Frați de Dave Williams
Regia: Florin Piersic Jr.
Producător: Teatrul Național „Mihai Eminescu” din Timișoara
Durata: 3h (cu pauză)
14+
22.00 – Sala Studio
Pisica lui Schrödinger de Alexa Băcanu
Regia: Alexandru Berceanu
Coproducție: unteatru, București& Proiect 2
Durata: 1h
Duminică, 12 mai
19.00 – Sala Mare
Dansul Delhi de Ivan Vîrîpaev
Regia: Radu Afrim
Producător: Teatrul Național „Vasile Alecsandri” Iași
Durata: 2h
21.30 – Sala Studio
Lumea dinăuntru de John Elsom
Regia: Catinca Drăgănescu
Producător: unteatru, București
Durata: 1h 15min.
Luni, 13 mai
19.00 – Sala Mare
Avalanșa de Tuncer Cücenoğlu
Regia: Petru Vutcărău
Producător: Teatrul „Regina Maria” Oradea
Durata: 1h 40 min.
15+
21.30 – Sala Studio
Crud de Daniel Chirilă
Regia: Ștefan Lupu și Daniel Chirilă
Producător: Platforma culturală Frilensăr, București
Durata: 1h 10 min.
14+
Marți, 14 mai
16.00 – Sala Studio
Jurnal de România. Timișoara
spectacol colectiv
Textul și regia: Carmen Lidia Vidu
Producător: Teatrul German de Stat Timișoara
Durata: 1h 15min.
12+
18.00 – Sala Mare
Triburi de Nina Raine
Regia: Vlad Cristache
Producător: Teatrul „Nottara” București
Durata: 2h 30min. (cu pauză)
14+
21.30 – Sala Studio
Monstrul nisipurilor de Székely Csaba
Regia: Andi Gherghe
Producător: Teatrul Dramatic „Fani Tardini” Galați
Durata: 1h 45min.
15+
Miercuri, 15 mai
19.00 – Sala Mare
153 de secunde de Svetlana Cârstean
Regia: Ioana Păun
Producător: Biatrice Cozmolici
În parteneriat cu: ARCUB și CNDB
Durata: 1h 40min.
12+
21.30 – Sala Studio
Schneider și Schuster de Joshua Sobol
Regia: Lucian Pavel
Producător: ARCUB – Centrul Cultural al Municipiului București
Durata: 1h 15min.
Joi, 16 mai
19.00 – Sala Mare
In a Forest Dark and Deep de Neil LaBute
Regia: Iarina Demian
Coproducție: unteatru, București& ArtEst Foundation
Durata: 1h 30min.
16+
21.00 – Sala Studio
Taximetriști
de Bogdan Theodor Olteanu și Adrian Nicolae
Regia: Bogdan Theodor Olteanu
Coproducție: TETA și Apollo111 Teatrul, București
Durata: 1h 45min.
16+
Vineri, 17 mai
19.00 – Sala Mare
Rețeta perfecțiunii în foarte mulți pași care nu duc nicăieri
Un teatru fizic de: Andrea Gavriliu
Producător: Teatrul de Nord Satu Mare
Durata: 1h
20.30 – Sala Studio
OST (Organic Sound Twist)
Un concept de: Andrea Gavriliu
Producător: Teatrul Național Cluj-Napoca
Durata: 45min.
12+
Sâmbătă, 18 mai
19.00 – Sala Mare
Amintiri
Spectacol-concert de Ada Milea, după Ion Creangă
Producător: Teatrul Tineretului Piatra Neamț
Durata: 1h
7+
20.00 – Sala Studio
Ultima bandă a lui Krapp de Samuel Beckett
Regia: Toma Dănilă
Producător: unteatru, București
Durata: 1h 30min.
14+
21.30 – Sala Mare
Just Push Play
spectacol interactiv de improvizație
Durata: 1h 30min.
12+
Duminică, 19 mai
19.00 – Sala Mare
Têtes d’Affiche
Coregrafia: Bouba Landrille Tchouda
Producător: Compagnie Malka, Grenoble (Franța)
Durata: 1h
12+
20.30 – Sala Studio
Emigranții de Slawomir Mrozek
Regia: Dan Glasu
Producător: Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
Durata: 1h
Vineri, 10 mai
19.00 – Sala Mare
Navigatorul de Conor McPherson
Regia: Cristi Juncu
Producător: Teatrul Național Târgu-Mureș, Compania „Liviu Rebreanu”
Durata: 2h 30min. (cu pauză)
16+
21.30 – Sala Studio
Noi, nu, niciodată
Un spectacol de: Alexandra Caras, Radu Dogaru, Olivia Grecea, Petro Ionescu, Paula Rotar și Cosmin Stănilă
Producător: Reactor de creație și experiment, Cluj
Durata: 1h 15min.
16+
Sâmbătă, 11 mai
19.00 – Sala Mare
Frați de Dave Williams
Regia: Florin Piersic Jr.
Producător: Teatrul Național „Mihai Eminescu” din Timișoara
Durata: 3h (cu pauză)
14+
22.00 – Sala Studio
Pisica lui Schrödinger de Alexa Băcanu
Regia: Alexandru Berceanu
Coproducție: unteatru, București& Proiect 2
Durata: 1h
Duminică, 12 mai
19.00 – Sala Mare
Dansul Delhi de Ivan Vîrîpaev
Regia: Radu Afrim
Producător: Teatrul Național „Vasile Alecsandri” Iași
Durata: 2h
21.30 – Sala Studio
Lumea dinăuntru de John Elsom
Regia: Catinca Drăgănescu
Producător: unteatru, București
Durata: 1h 15min.
Luni, 13 mai
19.00 – Sala Mare
Avalanșa de Tuncer Cücenoğlu
Regia: Petru Vutcărău
Producător: Teatrul „Regina Maria” Oradea
Durata: 1h 40 min.
15+
21.30 – Sala Studio
Crud de Daniel Chirilă
Regia: Ștefan Lupu și Daniel Chirilă
Producător: Platforma culturală Frilensăr, București
Durata: 1h 10 min.
14+
Marți, 14 mai
16.00 – Sala Studio
Jurnal de România. Timișoara
spectacol colectiv
Textul și regia: Carmen Lidia Vidu
Producător: Teatrul German de Stat Timișoara
Durata: 1h 15min.
12+
18.00 – Sala Mare
Triburi de Nina Raine
Regia: Vlad Cristache
Producător: Teatrul „Nottara” București
Durata: 2h 30min. (cu pauză)
14+
21.30 – Sala Studio
Monstrul nisipurilor de Székely Csaba
Regia: Andi Gherghe
Producător: Teatrul Dramatic „Fani Tardini” Galați
Durata: 1h 45min.
15+
Miercuri, 15 mai
19.00 – Sala Mare
153 de secunde de Svetlana Cârstean
Regia: Ioana Păun
Producător: Biatrice Cozmolici
În parteneriat cu: ARCUB și CNDB
Durata: 1h 40min.
12+
21.30 – Sala Studio
Schneider și Schuster de Joshua Sobol
Regia: Lucian Pavel
Producător: ARCUB – Centrul Cultural al Municipiului București
Durata: 1h 15min.
Joi, 16 mai
19.00 – Sala Mare
In a Forest Dark and Deep de Neil LaBute
Regia: Iarina Demian
Coproducție: unteatru, București& ArtEst Foundation
Durata: 1h 30min.
16+
21.00 – Sala Studio
Taximetriști
de Bogdan Theodor Olteanu și Adrian Nicolae
Regia: Bogdan Theodor Olteanu
Coproducție: TETA și Apollo111 Teatrul, București
Durata: 1h 45min.
16+
Vineri, 17 mai
19.00 – Sala Mare
Rețeta perfecțiunii în foarte mulți pași care nu duc nicăieri
Un teatru fizic de: Andrea Gavriliu
Producător: Teatrul de Nord Satu Mare
Durata: 1h
20.30 – Sala Studio
OST (Organic Sound Twist)
Un concept de: Andrea Gavriliu
Producător: Teatrul Național Cluj-Napoca
Durata: 45min.
12+
Sâmbătă, 18 mai
19.00 – Sala Mare
Amintiri
Spectacol-concert de Ada Milea, după Ion Creangă
Producător: Teatrul Tineretului Piatra Neamț
Durata: 1h
7+
20.00 – Sala Studio
Ultima bandă a lui Krapp de Samuel Beckett
Regia: Toma Dănilă
Producător: unteatru, București
Durata: 1h 30min.
14+
21.30 – Sala Mare
Just Push Play
spectacol interactiv de improvizație
Durata: 1h 30min.
12+
Duminică, 19 mai
19.00 – Sala Mare
Têtes d’Affiche
Coregrafia: Bouba Landrille Tchouda
Producător: Compagnie Malka, Grenoble (Franța)
Durata: 1h
12+
20.30 – Sala Studio
Emigranții de Slawomir Mrozek
Regia: Dan Glasu
Producător: Teatrul Național „Radu Stanca” Sibiu
Durata: 1h