Sambata seara si duminica dimineata s-au disputat meciurile din cadrul rundei a 13-a,penultima din sezonul regulat.
Iata rezultatele inregistrate in meciurile disputate in bazinul Delfinul din Arad:
Vineri-17 martie
AMEFA – Steaua 11-16 (3-5, 2-3, 3-4, 3-4). Au marcat pentru arădeni: Vancsik 3 goluri, Iliescu şi Palotaş câte 2, Huber, Grama, Gergelyfi şi Samuilă câte 1
Sâmbătă-18 martie
AMEFA – Steaua 5-13 (1-5, 0-2, 3-3, 1-3). Au marcat pentru arădeni: Vancsik şi Gergelyfi câte 2, Benedek 1
AMEFA – Steaua 4-18 (1-2, 1-6, 1-4, 1-6). Au marcat pentru arădeni: Samuilă 2, Iliescu şi Huber câte 1
Duminică-19 martie
AMEFA – Steaua 5-15. Au marcat pentru arădeni: Vancsik şi Huber câte 2, Benedek 1
FORMATII :
-AMEFA Arad : Catalin Hodageu,L.Vancsik,Alex.Baltean,Furj Ronald,Andrei Iliescu,Richard Huber,Sergiu Palotas,Claudiu Grama,Robert Gergelyfi,W.Bendek,M.Samoila,Seban Abrudan,Raymond Jiganea.
Antrenor : Cristi Cosma
-STEAUA Bucuresti :M.Dragusin,Dorde Filipovic,P.Ianc,A.Vatrai,D.Teohari,A.Busila,
Nikola Mursic,C.Cotrau,P.Popescu,D.Robu,A.Ghibau,D.Goanta,T.Popescu,Adria Delgado,I.Radoi
Antrenor : Andrei Iosep
Arbitri : Attila Brosovski-Ferenc Toth-Mihalache-Tampa
Clasament : Steaua Bucuresti-CSM Digi Oradea-Dinamo Bucuresti-Corona Sportul Studentesc-AMEFA Arad(28)-Rapid Bucuresti-Crisul Oradea-CS Poli Cluj.
A consemnat & Foto : Viorel Musca
Sambata seara si duminica dimineata s-au disputat meciurile din cadrul rundei a 13-a,penultima din sezonul regulat.
Iata rezultatele inregistrate in meciurile disputate in bazinul Delfinul din Arad:
Vineri-17 martie
AMEFA – Steaua 11-16 (3-5, 2-3, 3-4, 3-4). Au marcat pentru arădeni: Vancsik 3 goluri, Iliescu şi Palotaş câte 2, Huber, Grama, Gergelyfi şi Samuilă câte 1
Sâmbătă-18 martie
AMEFA – Steaua 5-13 (1-5, 0-2, 3-3, 1-3). Au marcat pentru arădeni: Vancsik şi Gergelyfi câte 2, Benedek 1
AMEFA – Steaua 4-18 (1-2, 1-6, 1-4, 1-6). Au marcat pentru arădeni: Samuilă 2, Iliescu şi Huber câte 1
Duminică-19 martie
AMEFA – Steaua 5-15. Au marcat pentru arădeni: Vancsik şi Huber câte 2, Benedek 1
FORMATII :
-AMEFA Arad : Catalin Hodageu,L.Vancsik,Alex.Baltean,Furj Ronald,Andrei Iliescu,Richard Huber,Sergiu Palotas,Claudiu Grama,Robert Gergelyfi,W.Bendek,M.Samoila,Seban Abrudan,Raymond Jiganea.
Antrenor : Cristi Cosma
-STEAUA Bucuresti :M.Dragusin,Dorde Filipovic,P.Ianc,A.Vatrai,D.Teohari,A.Busila,
Nikola Mursic,C.Cotrau,P.Popescu,D.Robu,A.Ghibau,D.Goanta,T.Popescu,Adria Delgado,I.Radoi
Antrenor : Andrei Iosep
Arbitri : Attila Brosovski-Ferenc Toth-Mihalache-Tampa
Clasament : Steaua Bucuresti-CSM Digi Oradea-Dinamo Bucuresti-Corona Sportul Studentesc-AMEFA Arad(28)-Rapid Bucuresti-Crisul Oradea-CS Poli Cluj.
A consemnat & Foto : Viorel Musca