MARŢI, 10 MAI
19:00 - Ziua Independenţei şi Ziua Regalităţii (Sala Festivă a Primăriei Oraşului Pecica)
JOI, 12 MAI
18:00 - Cupa Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
19:00 - Piesă de teatru: „V-o dă vodă” (Casa de Cultură „Doru Ioan Petescu”)
20:00 - Spectacol de divertisment cu Vasile Muraru (Casa de Culturã)
VINERI, 13 MAI
09:30 - Festivalul „Păstrători de Tradiţii”
18:00 - Cupa Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
18:00 - Formaţia de dansuri maghiare Bojtocska
18:15 - Formaţia Búzavirág alături de Atelierul de dans Cuháré şi orchestra Menkű din Szeged (Ungaria)
21:00 - Corul de femei din Oroszlány (Ungaria)
21:30 - Formaţia Aranykalász
22:00 - NÓTÁR MARY
23:00 - Bal stradal cu Formaţia Roulette
SÂMBĂTĂ, 14 MAI
09:30 - Festivalul „Identitate şi tradiţie”
17:00 - Lansarea volumului „Amurguri mistuite” de Eugenia Ponta Pete (Casa de Cultură „Doru Ioan Petescu”)
18:00 - Finalele Cupei Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
18:00 - Dans modern: Clubul Elevilor Pecica
18:30 - Demonstraţie de Zumba
18:50 - Formaţia Forever
19:05 - Formaţia Romaflores
19:15 - Q Band din Arad cu Claudia Iuga
20:00 – Melisa Ţolea
20:20 - Radu Moş şi fetele
21:20 - Remember Cenaclul „Flacăra” cu Andrei Păunescu, Maria Maria şi Vlady Săteanu
22:20 - Coregrafie cu foc cu trupa Hypnosis
22:35 - ANTONIA
23:30 - Bal stradal cu Ionuţ Langa
DUMINICĂ, 15 MAI
11:00 - Şedinţa festivă a Consiliului Local Pecica (Sala Festivă a Primãriei)
18:00 - Demonstraţie canină prezentată de Şcoala şi pensiunea canină Kalypsoland (Parcul Sfânta Treime)
18:00 - Formaţia Ardeleana a Pensionarilor din Arad
18:15 - Formaţia de dansuri din Caransebeş
18:35 - Formaţia Zorile din Felnac
19:00 - Ansamblul Florile Mureşului şi Maria Aiftincăi din Vladimirescu
20:00 - Ansamblul Păstrătorii Tradiţiei
22:00 - Spectacol folcloric prezentat de formaţia Ilie Paşca - Paul Paşca, cu Cosmin Paşca, Florin Budău, Paula Paşca, Nicu Vesa şi Simona Boncuţ.
23:00 - Foc de artificii.
MARŢI, 10 MAI
19:00 - Ziua Independenţei şi Ziua Regalităţii (Sala Festivă a Primăriei Oraşului Pecica)
JOI, 12 MAI
18:00 - Cupa Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
19:00 - Piesă de teatru: „V-o dă vodă” (Casa de Cultură „Doru Ioan Petescu”)
20:00 - Spectacol de divertisment cu Vasile Muraru (Casa de Culturã)
VINERI, 13 MAI
09:30 - Festivalul „Păstrători de Tradiţii”
18:00 - Cupa Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
18:00 - Formaţia de dansuri maghiare Bojtocska
18:15 - Formaţia Búzavirág alături de Atelierul de dans Cuháré şi orchestra Menkű din Szeged (Ungaria)
21:00 - Corul de femei din Oroszlány (Ungaria)
21:30 - Formaţia Aranykalász
22:00 - NÓTÁR MARY
23:00 - Bal stradal cu Formaţia Roulette
SÂMBĂTĂ, 14 MAI
09:30 - Festivalul „Identitate şi tradiţie”
17:00 - Lansarea volumului „Amurguri mistuite” de Eugenia Ponta Pete (Casa de Cultură „Doru Ioan Petescu”)
18:00 - Finalele Cupei Oraşului la fotbal în sală (Sala Mare de Sport)
18:00 - Dans modern: Clubul Elevilor Pecica
18:30 - Demonstraţie de Zumba
18:50 - Formaţia Forever
19:05 - Formaţia Romaflores
19:15 - Q Band din Arad cu Claudia Iuga
20:00 – Melisa Ţolea
20:20 - Radu Moş şi fetele
21:20 - Remember Cenaclul „Flacăra” cu Andrei Păunescu, Maria Maria şi Vlady Săteanu
22:20 - Coregrafie cu foc cu trupa Hypnosis
22:35 - ANTONIA
23:30 - Bal stradal cu Ionuţ Langa
DUMINICĂ, 15 MAI
11:00 - Şedinţa festivă a Consiliului Local Pecica (Sala Festivă a Primãriei)
18:00 - Demonstraţie canină prezentată de Şcoala şi pensiunea canină Kalypsoland (Parcul Sfânta Treime)
18:00 - Formaţia Ardeleana a Pensionarilor din Arad
18:15 - Formaţia de dansuri din Caransebeş
18:35 - Formaţia Zorile din Felnac
19:00 - Ansamblul Florile Mureşului şi Maria Aiftincăi din Vladimirescu
20:00 - Ansamblul Păstrătorii Tradiţiei
22:00 - Spectacol folcloric prezentat de formaţia Ilie Paşca - Paul Paşca, cu Cosmin Paşca, Florin Budău, Paula Paşca, Nicu Vesa şi Simona Boncuţ.
23:00 - Foc de artificii.