Casă distrusă de flăcări în localitatea arădeană Coroi! Patru persoane au suferit atac de panică

Data publicare: Vineri, 27 Decembrie, 2024 Total: 661 accesari

Casă distrusă de flăcări în localitatea arădeană Coroi! Patru persoane au suferit atac de panică

Un incendiu a izbucnit în această seară la o casă din localitatea arădeană Coroi.

 

Au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentelor Ineu și Sebiș cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. La locul evenimentului acționează și pompierii voluntari din cadrul SVSU Craiva.

 

Incendiul se manifesta prin ardere generalizată la nivelul casei, pe o suprafață de aproximativ 80 de metri pătrați, cu posibilitate de propagare la casa învecinată.

 

Incendiul a fost localizat și lichidat, casa fiind afectată de flăcări pe o suprafață de aproximativ 80 de metri pătrați. Totodată, anexa învecinată a fost afectată pe o suprafață de aproximativ 15 metri pătrați.

 

Echipajul medical a asistat patru persoane - 3 bărbați și o femeie (proprietarii casei), care au suferit atac de panică, aceștia refuzând transportul la spital.

 

În aceste momente, se acționează pentru îndepărtarea efectelor negative și stabilirea cauzei probabile de producere a incendiului.


sursa: ISU Arad