CLIPA DE MONDIAL: Samba braziliană mai puternică decât ”gangnam style-ul” coreean. Brazilia – Coreea de Sud 4 – 1 și se califică la pas în sferturi

Data publicare: Marti, 06 Decembrie, 2022 Total: 769 accesari

CLIPA DE MONDIAL:  Samba braziliană mai puternică decât ”gangnam style-ul” coreean. Brazilia – Coreea de Sud 4 – 1 și se califică la pas în sferturi

4 goluri a înscris Brazilia din primele 4 șuturi pe poartă într-o primă repriză de senzație în care Cariocas a arătat ca o campioană mondială.

Au înscris în ordine, Vinicius Junior (min.7), Neymar – penalty (min.13), Richarlison (min.29) și Paqueta (min.36).

Cu sacii în căruță, în repriza secundă brazilienii au încetinit ritmul sambei și cbiar le-au permis dansatorilor coreeni de gangnam style să reducă din handicap prin frumosul gol înscris de la mare distanță de Seung-Ho Paik.

Scor final, Brazilia – Coreea de Sud 4 – 1, și astfel jucătorii cariocas merg în sferturile de finală unde vor da piept cu vicecampioana mondială, Croația.

Sursa foto: okmagazine.ro