CLIPA DE MONDIAL: Ghana de la 2 – 3 la 3 – 2. Coreea de Sud – Ghana 2 – 3. Calificarea în optimi rămâne deschisă pentru toate cele 4 formații din grupă

Data publicare: Luni, 28 Noiembrie, 2022 Total: 832 accesari

Zi frumoasă la mondialul din Qatar. După spectaculosul 3 – 3 dintre Serbia și Camerun am asistat la un nou meci frumos între Coreea de Sud și Ghana, cu răsturnări de situații.

Două școli de fotbal diferite au oferit un meci de adrenalină pentru fani, dar de această dată cu un câștigător, reprezentativa Ghanei.

Prima repriză a fost a ghanezilor care au îmscris de 2 ori, iar după pauză am asistat la revenirea superbă a coreenilor care au egalat relativ repede, dar africanii nu au fost de acord, au mai înscris o dată, suficient pentru a-și adjudeca victoria și implicit primele 3 puncte.

Lupta pentru calificare se va decide și în această grupă după desfășurarea ultimelor întâlniri, dar cu remarca că dacă Portugalia va învinge în duelul cu Uruguay, va fi prima echipă calificată, indiferent de ceea ce se va întâmpla în ultimele 2 partide.

foto cu rol ilustrativ: Facebook/Miss Ghana UK