CLIPA DE MONDIAL: Primul meci de Doamne ajută. Olanda i-a refuzat Senegalului egalul

Data publicare: Luni, 21 Noiembrie, 2022 Total: 698 accesari

Experiența superioară și-a spus cuvântul la final, olandezii nefiind de acord cu prima surpriză ce se profila în Qatar.

Senegalezii au jucat pe tot parcursul partidei de la egal la egal cu mult mai titrații jucători ai Țării Lalelor.

Dar după un joc în sfârșit bun la acest ”Mondial”, olandezii s-au impus cu 2 – 0 prin golurile înscrise la finalul partidei de Gapko în minutul 84, în urma unei gafe uriașe a portarului senegalez și Klassen în minutul 90 + 9.

După disputarea primelor 2 partide din grupă, Olanda foarte probabil nu va avea probleme în a obține locul 1, iar bătălia pentru poziția a doua se va da între Senegal și Ecuador, favorită rămânând echipa africană, deși a pierdut primul joc.