Patru sportive de la secția de gimnastică ritmică a CSM Arad au urcat pe podium la Cupa României

Data publicare: Luni, 15 Noiembrie, 2021 Total: 2227 accesari

La finalul săptămânii trecute, la Brașov, s-au desfășurat întrecerile pentru Cupa României la gimnastică ritmică la care au participat cele mai bune 6 sportive din țară de la fiecare categorie de vârstă.

Secția de gimnastică ritmică a CSM Arad, antrenori Daniela Chiriac și Tatiana Novikova, a fost reprezentată de 7 sportive, dintre care 4 au reușit să urce pe podium.

Astfel, la categoria junioare III(10 ani), Kaitlyn Varga a obținut medalia de argint, la junioare II(11 ani), Teodora Brădean Iovănaș s-a clasat pe locul III, junioara I Catrina Buniov a obținut medalia de argint, iar la categoria ”regină”, respectiv senioare, Alenia Biringer, la prima ei ”Cupă a României” ca senioară a urcat pe a treia treaptă a podiumului.

Rezultate frumoase au avut și celelalte componente ale delegației arădene, respectiv Vanesa Ciochină, locul 5 la junioare III, Carina Crainic și Karina Kuncz, locurile 5, respective 6 la junioare I, cu mențiunea că ultimele două se află în primul an de juniorat.