Ciolacu a adus a șaptea Cupă a României la Cluj. Finala s-a disputat cu spectatori pe stadionul Francisc Neuman din Arad

Data publicare: Luni, 07 Iunie, 2021 Total: 7063 accesari

În finala disputată pe stadionul Francisc Neuman din Arad, U Olimpia Cluj, cea mai prestigioasă echipă din fotbalul feminin românesc, a cucerit a șaptea Cupă a României din istorie, după victoria reușită cu Heniu Prundu Bârgăului (1-0).

Finala, urmărită atât la TV, cât și de spectatorii din tribune a fost extrem de echilibrată și a fost decisă abia în prelungiri, când Mihaela Ciolacu a înscris din penalty, în minutul 114, golul victoriei pentru echipa clujeană.

Cristina Botojel a fost desemnată cea mai bună jucătoare a finalei.

La primul meci cu spectatori disputat pe noul stadion din Arad a fost prezent și președintele Camerei Deputaților, Ludovic Orban.