UTA - FC Argeş 1-2: trei goluri în ultimele 5 minute dar pierdem în faţa ultimei din clasament (Galerie FOTO)

Data publicare: Duminica, 24 Ianuarie, 2021 Total: 2368 accesari

FC Argeş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I, în care a revenit de la 0-1.

UTA ARAD: Iacob - Simo, Benga, Erico, Tomozei, Rusu, Modestas, Albu, Miculescu, Roger, Hora

REZERVE: Balauru, Melinte, Ilie, Oroian, Roșu, Antal, Rus, Bustea, Isac

ABSENȚI: Voinea (accidentat), Buhăcianu, Tescan (incerți)

ANTRENOR: Laszlo Balint

FC ARGEȘ: Greab - Tofan, Maric, Deslandes, Mușat - Meza Colli, Șerban - Drăghici, Maes, Dumitru - Mediop

REZERVE: Micle, Leca, Grecu, Honciu, Șerbănică, Barbu, Năstăsie, Palic, Malele

ABSENȚI: Panait (accidentat)

ANTRENOR: Mihai Ianovschi

Min 85. GOL UTA! Voleu impecabil al lui Roger şi gazdele deschid scorul în inferioritate numerică.

Min 87. GOL FC ARGEŞ! Palic profită de o nesincronizare în defensiva gazdelor şi restabileşte egalitatea cu un şut plasat.

Min 89. Gol FC Argeş!! Deslandes dă lovitura pentru formaţia piteşteană. Oaspeţii trec în avantaj.