Juniorii secţiei de kaiac a C.S.S. Gloria Arad prezenţi la Campionatele Nationale de la Braşov

Data publicare: Sambata, 04 Mai, 2019 Total: 3030 accesari

În ultima saptămână a lunii aprilie pe apele canalului de la Bascov au avut loc Campionatele Naționale de kaiac-canoe, competiție rezervată juniorilor.

La această competiție au participat și sportivii secției de kaiac-canoe de la Clubul Sportiv Școlar Golria Arad.

În proba de K1 băieți categoria juniori doi sportivul Marian David pregătit de prof. Muscă Gh. a obținut locul 3. Același sportiv a fost foarte aproape de podium și în proba de K1 1000m clasându-se pe locul 4.

La categoria juniori unu sportivul Koromi Roland s-a clasat pe locu 5 în proba de K1 4000m, primele 4 locuri fiind ocupate de către sportivii din lotul național de kaiac.

Rezultatele obținute de sportivii secției de kaiac la această competiție ne dau speranțe ca la Campionatele Naționale de viteză din luna august la rezultate și mai bune pentru secția de kaiac de la C.S.S. Gloria Arad.