Unirea Sântana a cucerit medalii de aur și bronz la Campionatul Național de Judo care a avut loc la Satu Mare

Data publicare: Luni, 01 Aprilie, 2019 Total: 2191 accesari

Unirea Sântana a cucerit medalii de aur și bronz la Campionatul Național de Judo care a avut loc la Satu Mare În acest week-end ce tocmai s-a încheiat, la Satu Mare s-a desfășurat Campionatul Național de Judo U14 și U16, la care Unirea Sântana a participat cu 5 sportivi și s-a întors cu 3 medalii și un loc 5.

Sportivii de la ”Unirea Sântana”, antrenați de Sebastian Rus, un antrenor ambițios și extrem de perseverent, s-au întors acasă foarte fericiți cu medalii de aur și bronz, de la Campionatul Național de Judo (Satu Mare), care s-a dovedit a fi unul extrem de greu.

Competiția a fost foarte strânsă, însă sportivii din Sântana sunt mândria orașului și nu s-au lăsat în fața adversarilor, ei câștigând locul 1 pe țară la judo, la categoria de 48 kg, loc ocupat de Tuduce Ana-Maria.