Performanţe notabile ale gimnastelor de la RITMICĂ la Cupa României şi Campionatele Naţionale de Ansambluri

Data publicare: Duminica, 18 Noiembrie, 2018 Total: 3813 accesari

La finalul acestei săptămâni la Bucureşti, mai exact la Dobroieşti-comună suburbană a capitalei , cele mai bune gimnaste ale secţiei de ritmică a CSM Arad au participat cu success la Cupa României şi Campionatele Naţionale de Ansambluri.

Fetele antrenate de Daniela Chiriac şi Tatiana Novikova au obţinut medalii, dar şi clasări în apropierea podiumului.

Astfel în cadrul Naţionalelor de ansambluri , reprezentantele Aradului la categoria junioare, în componenţa Alenia Biringer, Dalia Marin, Elisa Andresz, Antonia Stănescu şi Alice Rennich, au cucerit medalia de bronz, iar componentele ansamblului de categoria a 4-a (Andra şi Carina Crainic, Carina Kuncz, Daria Crişan, Mara Cohuţ şi Vanessa Varga), au obţinut un meritoriu loc 4!

La Cupa României gimnastele de la CSM Arad au obţinut următoarele rezultate: Teodora Brădean-Iovănaş+locul 4 (cat mica gimnastă), Karina Kuncz- locul 3, Andra Crainic- locul 5 şi Carina Crainic – locul 6 (cat. a IV-a), Maria Moţ- locul 4 şi Catrina Buniov- locul 5(prejunioare), Alenia Biringer- locul 4 la junioare şi senioara Sonia Ichim- performera delegaţiei, care a obţinut medalia de argint.