Noua Arenă Motorul a fost cu noroc pentru UTA! UTA – Farul Constanța 4 – 2 (2 – 0)!

Data publicare: Duminica, 12 August, 2018 Total: 5795 accesari

Noua Arenă Motorul a fost cu noroc pentru UTA! UTA  – Farul Constanța 4 – 2 (2 – 0)!

UTA Arad s-a impus, sâmbătă, pe noua arena Motorul, în faţa celor de la Farul Constanța cu scorul de 4-2, într-un meci din etapa a doua a ligii secunde.

Formații oficiale:

UTA: Orlic – Costin, Manea, Benga, Copaci – Coulibaly, Enescu – Cubleșan, Matei, Vădrariu – C. Rus. Rezerve: Bodea – Petra, Pop, Stahl, R. Iuga, Janos, Suslak

Farul: Vincent – Iani, Roumadi, Frîncu, Twumasi – Tudorică, Doumbia, Bg. Petrescu – Cocîrlă, Al. Grigoraş, Licu. Rezerve: Stavrev – Dombrovoschi, Jallow, Țăranu, Șicu, D.Matei, Niță

Arbitri:  Paul Unimătan (Zalău) – Ionuț Bobe (Videle-Teleorman), Doru Zamfir (Slatina). Rezervă: Marius Omuț (Satu Mare)

Observatori FRF: Iulian Spătaru (Timișoara), Radu Bîtea (Oradea)

Golurile au fost înscrise de:

Minutul 7, Ciprian Rus înscrie cu un șut din unghi la colțul lung peste portar 1 – 0.
Minutul 40, portarul oaspeților ratează intervenția, iar Costin cade peste el solicitând penalty, arbitrul a indicat lovitură de colț, executată de Vădrariu de pe partea dreaptă, Paul Copaci a reluat din careul mic 2 – 0.
Minutul 49, o pasă greșită în marginea careului trimisă de Vădrariu, Tudorică a înscris cu un șut din 18 metri, 2 – 1.
Minutul 56, centrare Rus, reluare Paul Copaci, 3 – 1.
Minutul 74, deșii existau soluții, apărătorii acordă ușor un corner, iar oaspeții au redus din diferență mingea centrată a fost reluată cu capul portarul a ezitat să intervină pe centrare, gol Doumbia 3 – 2
Minutul 79, centrare din corner trimisă de Vădrariu, Petra a trimis cu capul în plasă 4 – 2.

Foto & Text: Viorel Muscă