S-a stabilit calendarul ligii a 2-a la fotbal pentru sezonul 2018-2019. UTA joacă primul meci la Bucureşti

Data publicare: Joi, 19 Iulie, 2018 Total: 1249 accesari

S-a stabilit calendarul ligii a 2-a la fotbal pentru sezonul 2018-2019. UTA joacă primul meci la Bucureşti

Joi dimineaţa, 19.07.2018, la Casa Fotbalului, s-a stabilit programul de disputare a meciurilor din Liga 2-sezonul 2018-2019.


Iată programul de disputare a meciurilor echipei UTA Arad în turul campionatului precum şi programarea completă a meciurilor din primele două etape. De menţionat că UTA va disputa primul meci în deplasare la Bucureşti cu fosta Juventus Bucureşti iar etapa 2 sperăm să se dispute la Arad, pe arena Motorul, în compania echipei Farul Constanţa. Succes echipei UTA Arad în noul sezon !

 

Etapa I (4 august) Daco-Getica București – UTA Arad

Etapa II (11 august) UTA Arad - Farul Constanța

Etapa III (18 august) Dacia Unirea Brăila – UTA Arad

Etapa IV (25 august) UTA Arad - Ripensia Timișoara

Etapa V (1 septembrie) ACS Poli Timișoara – UTA Arad

Etapa VI (8 septembrie) Luceafărul Oradea – UTA Arad

Etapa VII (15 septembrie) UTA Arad - Academica Clinceni

Etapa VIII (22 septembrie) Sportul Snagov – UTA Arad

Etapa IX (29 septembrie) UTA Arad - CS Balotești

Etapa X (6 octombrie) Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

Etapa XI (10 octombrie) UTA Arad - Metaloglobus București

Etapa XII (13 octombrie) Chindia Târgoviște – UTA Arad

Etapa XIII (20 octombrie) UTA Arad - ACS Energeticianul  

Etapa XIV (27 octombrie) ASU Poli Timișoara – UTA Arad

Etapa XV (3 noiembrie) UTA Arad - Universitatea Cluj

Etapa XVI (10 noiembrie) Aerostar Bacău – UTA Arad

Etapa XVII (17 noiembrie) UTA Arad - FC Argeș

Etapa XVIII (24 noiembrie) Petrolul Ploiești - UTA Arad

Etapa XIX (28 noiembrie) UTA Arad - CS Mioveni

 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 1

Aug 4, 2018 11:00

ACS Energeticianul

  -  

CS Luceafărul Oradea

 

Aug 4, 2018 11:00

ACS ASU Politehnica Timișoara

  -  

AFC Chindia Târgovişte

 

Aug 4, 2018 11:00

AS FC Universitatea Cluj

  -  

FC Metaloglobus Bucureşti

 

Aug 4, 2018 11:00

CS Aerostar Bacău

  -  

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

 

Aug 4, 2018 11:00

Fotbal Club Argeş

  -  

CS Baloteşti

 

Aug 4, 2018 11:00

ACS Petrolul 52

  -  

CS Sportul Snagov SA

 

Aug 4, 2018 11:00

CS Mioveni

  -  

ACS FC Academica Clinceni

 

Aug 4, 2018 11:00

ASC Daco-Getica Bucureşti

  -  

AFC UTA Arad

 

Aug 4, 2018 11:00

ASSCS Farul Constanţa

  -  

ACS Poli Timişoara

 

Aug 4, 2018 11:00

ACS Dacia Unirea Brăila

  -  

AFC Ripensia Timișoara

 

 

Liga a 2-a - Meciurile Etapei 2

Aug 11, 2018 11:00

CS Luceafărul Oradea

  -  

AFC Ripensia Timișoara

 

Aug 11, 2018 11:00

ACS Poli Timişoara

  -  

ACS Dacia Unirea Brăila

 

Aug 11, 2018 11:00

AFC UTA Arad

  -  

ASSCS Farul Constanţa

 

Aug 11, 2018 11:00

ACS FC Academica Clinceni

  -  

ASC Daco-Getica Bucureşti

 

Aug 11, 2018 11:00

CS Sportul Snagov SA

  -  

CS Mioveni

 

Aug 11, 2018 11:00

CS Baloteşti

  -  

ACS Petrolul 52

 

Aug 11, 2018 11:00

CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu

  -  

Fotbal Club Argeş

 

Aug 11, 2018 11:00

FC Metaloglobus Bucureşti

  -  

CS Aerostar Bacău

 

Aug 11, 2018 11:00

AFC Chindia Târgovişte

  -  

AS FC Universitatea Cluj

 

Aug 11, 2018 11:00

ACS Energeticianul

  -  

ACS ASU Politehnica Timișoara