Educatoarea criminală a fost arestată pentru 30 de zile

Data publicare: Joi, 15 Martie, 2018 Total: 1737 accesari

Educatoarea criminală a fost arestată pentru 30 de zile

Joi 15 martie, judecătorul de drepturi și libertati de la Tribunalul Timiș a decis, în cazul educatoarei criminale, ca aceasta să fie arestată.

„Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Timiș au dispus la data de 15.03.2018 punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpata Neț Oana – Răzvana sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie (omor comis asupra unui membru de familie – fiica), prevăzută de art. 199 alin. 1 raportat la art. 188 alin. 1 Cp, reținându-se în sarcina acesteia faptul că, în data de 13.03.2018, în jurul orei 17.30 a ucis-o prin înecare pe fiica sa minoră, în vârstă de 4 ani, în baia din locuinţa acestora situată în localitatea Timișoara”, a transmis Parchetul de pe lângă Tribunalul Timis.

Primele audieri au avut loc miercuri şi au durat peste 3 ore. Educatoarea, căci mamă nu poate fi numită, le-ar fi spus anchetatorirlor că nu are explicaţie pentru ce a făcut, scrie news.ro.

Tatăl fetei a declarat la Digi24 că el nu se certa cu soţia lui, aşa cum a apărut în presă, iar cele două, fetiţa şi mama, aveau o relaţie farte apropiată şi se iubeau mult.

Surse din anchetă spun că femeia este posibil să fi luat anumite medicamente în ultimele luni ce ar fi putut interveni în raţionamentul ei. 

Sursa: banatulazi.ro