Adi Petre bifează dubla pentru Esbjerg

Data publicare: Luni, 23 Octombrie, 2017 Total: 2967 accesari

Fostul atacant al Bătrânei doamne, Adrian Petre a reușit un meci foarte bun pentru Esbjerg, în liga secundă din Danemarca.

Adrian Petre a înscris în minutele 74 şi 82, celelalte trei goluri ale echipei sale fiind reușite de Parunaşvili minutul 37, Brink minutul 72 şi Dreyer minutul 88.

Esbjerg este pe locul al patrulea în divizia secundă daneză, la egalitate cu locul trei, ocupat de Vendssyssel, ambele având 23 de puncte. Lider este Vejle, cu 27 de puncte.

Adrian Petre (19 ani) a ajuns la patru goluri marcate pentru Esbjerg în campionat.

„Golul din etapa trecuta a fost doar un semnal ca sunt pe drumul cel bun. Confirmarea a venit azi, dupa cele doua goluri marcate in numai 8 minute in victoria cu 5-2 in fata celor de la Fremad Amager !” a scris atacantul pe poagina sa de socializare.

Sursă Foto: Facebook/Adrian Petre Oficial