Tensiune mare în rândul suporterilor timișoreni ! Arădenii s-au deplasat într-un număr foarte mare la Timișoara ! Plecarea din Gara Arad (VIDEO)

Data publicare: Duminica, 21 Mai, 2017 Total: 6020 accesari

ARAD. Astăzi este o zi care va fi marcată în calendar. Meciul din această seară, dintre UTA și Poli Timișoara va fi unul foarte tensionat !

UPDATE 19:33 Atmosferă incendiară pe terenul Dan Păltinișanu, din Timișoara, mai ales când arădenii au marcat primul gol a fost marcat în minutul 33 , scorul fiind de 0-1 pentru UTA, iar la nici două minute, în minutul 35 a fost marcat ce de-al doilea gol, scorul fiind de 0-2 , UTA conducând acest derby !

Peste 1000 de suporteri arădeni au plecat în această după-masă spre Timișoara. Aproximativ 500 de utiști, majoritatea din galeria UTA au plecat cu trenul, la ora 14:00 , iar alții au plecat cu atocarul sau mașini personale.

Tensiunea din această seară este una foarte mare, iar meciul dintre ACS UTA Bătrâna Doamnă și  ASU Poli Timișoara, care va începe la orele 19:00 se va difuza în direct pe DigiSport și DolceSport.

Sursă foto: arhivă
Sursă video: Facebook