Circulați prudent ! Reprezentanții Poliției Rutiere Arad sunt cu ochii pe arădeni !

Data publicare: Joi, 04 Mai, 2017 Total: 3132 accesari

Circulați prudent ! Reprezentanții Poliției Rutiere Arad sunt cu ochii pe arădeni ! ARAD. Șoferii au devenit tot mai neatenți în ultima perioadă, și după cum bine știți, la trecerea de pietoni, de cele mai multe ori nu se acordă prioritate !

Joi la orele 15:00 în zona Piața Mihai Viteazul, reprezentanți ai Biroului Rutier Arad au fost "cu ochii" pe șoferii care nu acordă prioritate pietonilor, la nivel de trecere pentru pietoni. Astfel, siguranța cetățenilor, a sporit, dat fiind faptul că șoferii au fost mult mai atenți în acordarea de prioritate.

Un șofer, nu a avut același noroc, si a fost oprit la intersecția de la Intim, după ce Poliția Rutieră au plecat în urmărirea lui, deoarece n-a acordat prioritate.