Handbal feminin-liga nationala,divizia A : AS CRISUL CHISINEU CRIS-EXTREM BAIA MARE SCOR 31-36 (16-15)

Data publicare: Joi, 02 Martie, 2017 Total: 4813 accesari

Formatii:

AS CRISUL CHISINEU CRIS: Calin Ranela(nr.1),Lucusa Priscila(nr.2) a inscris 3 goluri,Goronyi Angela( nr.3)- a inscris 1 gol,Nakulovic Ivanca( nr.5),Vartolomei Lucretia (nr.6)- a inscris 3 goluri, Boldor Roxana (nr.7)- a inscris 13 goluri, Roman Corina( nr.8),Weisenburger Denisa (nr.9), Inoan Adriana (nr.10)- a inscris 3 goluri,Corha Amalia( nr.12),Morariu Mirela (nr.13)- a inscris 3 goluri. Antrenor Boldor Florica

EXTREM BAIA MARE : Baltean Augusta( nr.1),Sas Raluca (nr.3)- a inscris 2 goluri, Magureanu Teodora (nr.8 )a inscris 7 goluri),Raiko Kinga (nr.10),Nichitean Diana (nr.11)- a inscris 8 goluri, Bohotici Delia (nr.12),Roatis Stefania( nr.14),Petruse Romina (nr.18)- a inscris 11goluri, Pasca Camelia( nr.21) a inscris 2 goluri),Per Adnana (nr.25)- a inscris 5 goluri, Snakovszki Jessica (nr.47 a inscris 1 gol. Antrenor Popovici Adi

Arbitrii partidei :  Ciati Alexandru –Lupu Danut

Scorer: Botez Mihai

Cronometror : Gabor Ruxandra

Miercuri,de 1 martie,s-a desfasurat meciul din Liga nationala(Divizia A)-handbal feminin dintre cele doua formatii mentionate mai sus.

Putinii spectatori prezenti in Sala polivalenta din Arad au urmarit un meci atractiv,pana in min.13 din repriza a doua se parea ca aradeancele se indreapta spre o victorie mult visata.

Echipa aradeana de pe Crisul alb a evoluat deosebit de bine pana in minutul 13 a reprizei secunde cand conducea cu 25-21 in fata mult mai experimentatei formatii Extrem din Baia Mare.Din minutul 21 ,cand scorul era 28-29, echilibrul meciului s-a rupt iar la finalul celor 60 minute de joc s-a consemnat scorul de 36-31 in favoarea fetelor de la Extrem Baia Mare.

Florica Boldor (antrenor-jucator si delegat al clubului Crisul Chisineu Cris) declarandu-ne:

“O victore ar fi fost minunata pentru moralul acestor fete, care chiar pot mai mult,si speram sa reusim acest lucru intr-un viitor apropiat.

Cred in continuarea acestui proiect de la Crisul Chisineu-Cris ,de revigorarea handbalului feminin romanesc,dar ai nevoie de timp pentru a construi ceva solid”.

A consemnat & Foto : Viorel Musca