Experiența Multisport Arad la Cupa Euroregiunii DKMT la Înot Masters

Data publicare: Miercuri, 18 Noiembrie, 2015 Total: 4539 accesari

Recent, la bazinul acoperit (25 m, 6 culoare) din Zona Circumvalaţiunii din Timişoara a avut loc cea de-a şaptea ediţie a “Cupei Euroregiunii DKMT la Înot Masters”, un concurs de înot de amatori dedicat adulţilor (vârsta minimă de 18 ani)
.

Evenimentul a fost organizat de către Clubul de Înot MASTERS Timişoara în colaborare cu Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport, Universitatea de Vest şi Drectia pentru Sport a Judeţului Timiş.

La concurs au participat aproximativ 90 de sportivi atât afiliaţi (14 cluburi), cât şi neafiliaţi, din trei ţări: România, Serbia şi Ungaria. Probele individuale de înot au fost următoarele: 200 m la alegere; 25 m şi 100 m toate procedeele (fluture, spate, bras şi craul), 100 m mixt şi 25 m subacvatic.

Clubul Sportiv Experienţa Multisport Arad a fost reprezentat de 6 înotători care au obţinut următoarele locuri pe podium la probele individuale:

-                Adrian Arvinti (categoria de vârsta 55-59 ani): 2 locuri întâi, 3 locuri doi şi 2 locuri trei;

-                Cristian Lucian Mladin (categoria de vârsta 35-39 ani): 4 locuri doi şi 1 loc trei;

-                Sorin Victor Roman (categoria de vârsta 35-39 ani): 1 loc trei;

-                Alexandru Voda (categoria de vârsta 30-34 ani): 3 locuri întâi şi 3 locuri trei;

-                Clemens Feucht (categoria de vârsta 18-24 ani): 5 locuri întâi şi 1 loc doi;

-                Dan Mihai Schramco, căpitan de echipă (categoria de vârsta 35-39 ani): 9 locuri întâi şi 2 locuri doi.

În urma rezultatelor obţinute de către înotătorii menţionaţi anterior, clubul sportiv Experienta Multisport Arad s-a clasat pe locul 4 dintr-un total de 14 cluburi participante.