Prognoza meteo: Cum va fi vremea de Crăciun
Prognoza meteo: Cum va fi vremea de Crăciun

Prognoza meteo: Cum va fi vremea de Crăciun

Duminica, 01 Decembrie, 2019 11:32 Redactia NATIONALE Comentarii 1021 vizualizari  Recomanda pe Facebook  Recomanda pe Twitter
Redactia NATIONALE Comentarii  Recomanda pe Facebook Recomanda pe Twitter
Duminica, 01 Decembrie, 2019 11:32 1021 vizualizari Tiparire

În acest weekend se face tot mai frig, iar săptămâna viitoare se face tot mai frig.

 

Administraţia Naţională de Meteorologie(ANM) a anunţat cum va fi vremea în decembrie. Se aşteaptă temperaturi mai ridicate decât normalul acestei perioade şi precipitaţii excedentare la început de decembrie. Şi de Crăciun sunt prognozate ploi.

 


Săptămâna 02.12.2019 – 09.12.2019  
Valorile termice se vor situa în jurul celor specifice pentru această perioadă, la nivelul întregii ţări. Regimul pluviometric va fi excedentar în regiunile vestice şi nordvestice, iar în regiunile estice va fi deficitar. În restul teritoriului cantităţile de precipitaţii vor fi apropiate de cele normale pentru acest interval.
 


Săptămâna 09.12.2019 – 16.12.2019  
Temperatura aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru această săptămână, în toate regiunile. Cantităţile de precipitaţii estimate pentru acest interval vor fi excedentare în regiunile intracarpatice, dar mai ales în nordul extrem al ţării, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale ale perioadei.  


Săptămâna 16.12.2019 – 23.12.2019  
Temperaturile medii se vor situa peste cele specifice acestei perioade, pe întreg teritoriul României. Regimul pluviometric va fi apropiat de cel normal pentru acest interval, la nivelul întregii ţări.  


Săptămâna 23.12.2019 – 30.12.2019  
Mediile valorilor termice vor fi uşor mai ridicate decât cele specifice acestei perioade, în toate regiunile. Cantităţile de precipitaţii vor fi apropiate de cele normale pentru această săptămână, în toată ţara.

În acest weekend se face tot mai frig, iar săptămâna viitoare se face tot mai frig.

 

Administraţia Naţională de Meteorologie(ANM) a anunţat cum va fi vremea în decembrie. Se aşteaptă temperaturi mai ridicate decât normalul acestei perioade şi precipitaţii excedentare la început de decembrie. Şi de Crăciun sunt prognozate ploi.

 


Săptămâna 02.12.2019 – 09.12.2019  
Valorile termice se vor situa în jurul celor specifice pentru această perioadă, la nivelul întregii ţări. Regimul pluviometric va fi excedentar în regiunile vestice şi nordvestice, iar în regiunile estice va fi deficitar. În restul teritoriului cantităţile de precipitaţii vor fi apropiate de cele normale pentru acest interval.
 


Săptămâna 09.12.2019 – 16.12.2019  
Temperatura aerului va avea valori mai ridicate decât cele normale pentru această săptămână, în toate regiunile. Cantităţile de precipitaţii estimate pentru acest interval vor fi excedentare în regiunile intracarpatice, dar mai ales în nordul extrem al ţării, iar în rest vor fi în general apropiate de cele normale ale perioadei.  


Săptămâna 16.12.2019 – 23.12.2019  
Temperaturile medii se vor situa peste cele specifice acestei perioade, pe întreg teritoriul României. Regimul pluviometric va fi apropiat de cel normal pentru acest interval, la nivelul întregii ţări.  


Săptămâna 23.12.2019 – 30.12.2019  
Mediile valorilor termice vor fi uşor mai ridicate decât cele specifice acestei perioade, în toate regiunile. Cantităţile de precipitaţii vor fi apropiate de cele normale pentru această săptămână, în toată ţara.




Stiri asemanatoare

ABONARE LA NEWSLETTER

Introduceti adresa dvs de email:
   

PNL Arad şi-a prezentat echipa de campanie pentru alegerile locale din 27 septembrie

Joi, 02 Iulie, 2020 14:16

PNL Arad şi-a prezentat echipa de campanie pentru alegerile locale din 27 septembrie

Joi, 2 iulie, în cadrul unei conferinţe de presă, Partidul Naţional Liberal filiala Arad, a prezentat echipa care va coordona alegerile locale care sunt programate pe 27 septembrie, at&a ...

Bizon de Zalău cu tonaj pe asfaltul proaspăt de pe Pâncota-Buteni

Joi, 02 Iulie, 2020 17:02

Bizon de Zalău cu tonaj pe asfaltul proaspăt de pe Pâncota-Buteni

Un camion de mare tonaj a trecut astăzi peste stratul de asfalt proaspăt turnat pe o porțiune a drumului județean Pâncota-Buteni. Anvelopele au lăsat urme în asfaltul proaspăt, ...

„Litoralul Vestului” devine, oficial, stațiune turistică de interes local!

Joi, 02 Iulie, 2020 15:13

„Litoralul Vestului” devine, oficial, stațiune turistică de interes local!

Comuna Ghioroc a primit aprobarea pentru a devenit stațiune de interes local! După două zile de vizite la fața locului, reprezentanții ministerului au dat verdictul final: „procedura d ...

Rezultatele relaxării: 450 noi cazuri de coronavirus şi 20 de decese în România în ultimele 24 de ore!

Joi, 02 Iulie, 2020 13:34

Rezultatele relaxării: 450 noi cazuri de coronavirus şi 20 de decese în România în ultimele 24 de ore!

Până astăzi, 2 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 27.746 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). Dintre persoanele confirmate pozitiv, ...

Meciul UTA – Petrolul de sâmbătă va putea fi urmărit pe un ecran mare, în Piața Avram Iancu

Marti, 30 Iunie, 2020 09:26

Meciul UTA – Petrolul de sâmbătă va putea fi urmărit pe un ecran mare, în Piața Avram Iancu

Centrul Municipal de Cultură Arad va organiza, sâmbătă, de la ora 16.30, o vizionare a meciului dintre UTA și Petrolul, pe un ecran mare, în Piața Avram Iancu din orașul nostru. ...

Numire nouă în fruntea conducerii Administrației Județene a Finanțelor Publice Arad

Joi, 02 Iulie, 2020 17:54

Numire nouă în fruntea conducerii Administrației Județene a Finanțelor Publice Arad

Teodor Petroman Pătrăuță (44 de ani) este noul şef  al Administrației Județene a Finanțelor Publice Arad de joi, 02 iulie 2020.   Acesta î-l înlocuieşte pe Petru ...

Aradul fără niciun caz nou de infectare cu Covid-19 în ultimele 7 zile!

Joi, 02 Iulie, 2020 12:52

Aradul fără niciun caz nou de infectare cu Covid-19 în ultimele 7 zile!

Numărul cazurilor noi de infectări cu noul coronavirus se menține constant în România, peste 300 de îmbolnăviri pe zi.  Distribuția cazurilor diferă de la un județ l ...

Canalizare care nu a mai făcut faţa în unele zone, copaci căzuţi peste maşini, asta ne-a adus codul roşu

Joi, 02 Iulie, 2020 22:29

Canalizare care nu a mai făcut faţa în unele zone, copaci căzuţi peste maşini, asta ne-a adus codul roşu

Aradul s-a aflat joi seara sub avertizare de cod roşu de grindină, vant puternic şi averse torenţiale, averse ce vor cumula 35...45 l/mp.   Dacă în zonele “clasice” ...

S-a oficializat prietenia Fifor-Pistru, mai de voie mai de disperare

Miercuri, 24 Iunie, 2020 13:35

S-a oficializat prietenia Fifor-Pistru, mai de voie mai de disperare

Miercuri, la ora 11.00, a avut loc conferința de presă a PSD Arad, care a confirmat mai multe zvonuri, mai ales cel principal, Eusebiu Pistru membru PSD.   Conferința PSD Arad a fost un ...

Arădeni cu care ne mândrim: elevii de 10 la Evaluarea Naţională premiați

Joi, 25 Iunie, 2020 09:13

Arădeni cu care ne mândrim: elevii de 10 la Evaluarea Naţională premiați

„Am acordat elevilor de 10 la Evaluarea Naţională diploma „Arădeni cu care ne mândrim”. Performanţa şi excelenţa în educaţie trebuie răsplătite şi recunosc ...

Ionel Bulbuc: “PSD s-a opus dezinsecției în Municipiul Arad!”

Joi, 25 Iunie, 2020 18:06

Ionel Bulbuc: “PSD s-a opus dezinsecției în Municipiul Arad!”

„Dacă veți avea surpriza  ca orașul să fie murdar, plin de insecte, rozătoare și mormane de gunoi să știți că se datorează consilierilor PSD! Aceștia s-au abținut la vot & ...

Gala Dynamite Fighting Show la Arad ne-a arătat un Eduard Gafencu de excepţie

Vineri, 06 Martie, 2020 20:47

Gala Dynamite Fighting Show la Arad ne-a arătat un Eduard Gafencu de excepţie

Joi seara, 5 matie, a avut loc în Sala Polivalentă din Arad, Gala Dynamite Fighting Show, organizată de către Cătălin Moroșanu. Arădenii prezenţi au avut parte de zece meciuri, din ...

Grav accident pe DN7 lângă domeniul Lupaş! Şoferul extras din autotursim în stare de inconştienţă!

Sambata, 07 Martie, 2020 15:10

Grav accident pe DN7 lângă domeniul Lupaş! Şoferul extras din autotursim în stare de inconştienţă!

Un grav accident rutier a avut loc sâmbătă în jurul orei 12:00, pe DN79 langa Domaniul Lupas.    În incidental rutier au fost implicate intre un autoturism şi un a ...



Acest site foloseşte cookies pentru a imbunatati experienta ta de navigare. Pentru mai multe detalii referitoare la cum folosim datele tale si la drepturile tale te invitam sa citesti: Politica de cookies sau/si Politica de Confidentialitate si apoi sa confirmi acordul tau.