După tragerea la sorți a tabloului 16-imilor de finală ale Cupei României, Federația Română de Fotbal a stabilit programul pe zile și ore al meciurilor.
Conform așteptărilor, disputa dintre UTA și Poli Iași a trezit interesul televiziunilor (Digi Sport, Telekom Sport) și se va juca miercuri, 26 septembrie, începând cu ora 16,pe Stadionul „Motorul „din Aradul-Nou.
Iată ordinea exactă a confruntărilor de la mijlocul săptămânii viitoare, cu mențiune că partidele care nu încep la ora oficială (16,30) se vor vedea pe micile ecrane:
Marți, 25 septembrie, ora 16:00
- FC Voluntari – FC Botoșani
Marți, 25 septembrie, ora 16:30
- Csikszereda Miercurea Ciuc – Energeticianul
Marți, 25 septembrie, ora 18:45
- Sportul Snagov – CS Universitatea Craiova
Marți, 25 septembrie, ora 21:30
- Dacia Unirea Brăila – Dinamo București
Miercuri, 26 septembrie, ora 16:00
- UTA – Politehnica Iași
Miercuri, 26 septembrie, ora 16:30
- Sporting Liești – CS Mioveni
- Progresul Spartac București – Universitatea Cluj
- Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș
- Academica Clinceni – Hermannstadt
- ASU Politehnica Timișoara – Sepsi Sf. Gheorghe
- CSM Slatina – Dunărea Călărași
Miercuri, 26 septembrie, ora 18:45
- Concordia Chiajna – Viitorul Constanța
Miercuri, 26 septembrie, ora 21:30
- Chindia Târgoviște – CFR Cluj
Joi, 27 septembrie, ora 16:00
- Luceafărul Oradea – Astra Giurgiu
Joi, 27 septembrie, ora 18:45
- Rapid București – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Joi, 27 septembrie, ora 21:30
- Unirea Alba Iulia – FCSB
A consemnat Viorel Muscă
După tragerea la sorți a tabloului 16-imilor de finală ale Cupei României, Federația Română de Fotbal a stabilit programul pe zile și ore al meciurilor.
Conform așteptărilor, disputa dintre UTA și Poli Iași a trezit interesul televiziunilor (Digi Sport, Telekom Sport) și se va juca miercuri, 26 septembrie, începând cu ora 16,pe Stadionul „Motorul „din Aradul-Nou.
Iată ordinea exactă a confruntărilor de la mijlocul săptămânii viitoare, cu mențiune că partidele care nu încep la ora oficială (16,30) se vor vedea pe micile ecrane:
Marți, 25 septembrie, ora 16:00
- FC Voluntari – FC Botoșani
Marți, 25 septembrie, ora 16:30
- Csikszereda Miercurea Ciuc – Energeticianul
Marți, 25 septembrie, ora 18:45
- Sportul Snagov – CS Universitatea Craiova
Marți, 25 septembrie, ora 21:30
- Dacia Unirea Brăila – Dinamo București
Miercuri, 26 septembrie, ora 16:00
- UTA – Politehnica Iași
Miercuri, 26 septembrie, ora 16:30
- Sporting Liești – CS Mioveni
- Progresul Spartac București – Universitatea Cluj
- Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș
- Academica Clinceni – Hermannstadt
- ASU Politehnica Timișoara – Sepsi Sf. Gheorghe
- CSM Slatina – Dunărea Călărași
Miercuri, 26 septembrie, ora 18:45
- Concordia Chiajna – Viitorul Constanța
Miercuri, 26 septembrie, ora 21:30
- Chindia Târgoviște – CFR Cluj
Joi, 27 septembrie, ora 16:00
- Luceafărul Oradea – Astra Giurgiu
Joi, 27 septembrie, ora 18:45
- Rapid București – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Joi, 27 septembrie, ora 21:30
- Unirea Alba Iulia – FCSB
A consemnat Viorel Muscă