Rezultate înregistrate în partidele disputate ieri, 15 septembrie, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor:
Grupa A:
Paris Saint-Germain - Malmo 2-0
Au marcat: Di Maria `4, Cavani `61
Real Madrid - Şahtior Doneţk 4-0
Au marcat: Benzema `30, C. Ronaldo `55, `63 (ambele din penalti), `81
Grupa B:
VfL Wolfsburg - ŢSKA Moscova 1-0
A marcat: Draxler `40
PSV Eindhoven - Manchester United 2-1
Au marcat: Moreno `45+2, Narsingh 57 / Depay `41
Grupa C:
Galatasaray - Atletico Madrid 0-2
A marcat: Griezmann `18, `25
Benfica - FC Astana 2-0
Au marcatt: Gaitan `51, Mitroglou `61
Grupa D
Manchester City - Juventus Torino 1-2
Au marcat: Chiellini `57 (autogol) / Mandzukici `70 şi Morata `81
FC Sevilla - Borussia Mönchengladbach 3-0
Au marcat: Gameiro `47 (penalti), Banega `66 (penalti), Konoplyanka `84
Miercuri vor avea loc meciurile:
Grupa E
Bayer Leverkusen (Germania) - BATE Borisov (Belarus)
AS Roma (Italia) - FC Barcelona (Spania)
Grupa F
Dinamo Zagreb (Croaţia) - Arsenal Londra (Anglia)
Olympiakos Pireu (Grecia) - Bayern Munchen (Germania)
Grupa G
Dinamo Kiev (Ucraina) - FC Porto (Portugalia)
Chelsea Londra (Anglia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel)
Grupa H
FC Valencia (Spania) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia)
KAA Gent (Belgia) - Olympique Lyon (Franţa).
Rezultate înregistrate în partidele disputate ieri, 15 septembrie, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor:
Grupa A:
Paris Saint-Germain - Malmo 2-0
Au marcat: Di Maria `4, Cavani `61
Real Madrid - Şahtior Doneţk 4-0
Au marcat: Benzema `30, C. Ronaldo `55, `63 (ambele din penalti), `81
Grupa B:
VfL Wolfsburg - ŢSKA Moscova 1-0
A marcat: Draxler `40
PSV Eindhoven - Manchester United 2-1
Au marcat: Moreno `45+2, Narsingh 57 / Depay `41
Grupa C:
Galatasaray - Atletico Madrid 0-2
A marcat: Griezmann `18, `25
Benfica - FC Astana 2-0
Au marcatt: Gaitan `51, Mitroglou `61
Grupa D
Manchester City - Juventus Torino 1-2
Au marcat: Chiellini `57 (autogol) / Mandzukici `70 şi Morata `81
FC Sevilla - Borussia Mönchengladbach 3-0
Au marcat: Gameiro `47 (penalti), Banega `66 (penalti), Konoplyanka `84
Miercuri vor avea loc meciurile:
Grupa E
Bayer Leverkusen (Germania) - BATE Borisov (Belarus)
AS Roma (Italia) - FC Barcelona (Spania)
Grupa F
Dinamo Zagreb (Croaţia) - Arsenal Londra (Anglia)
Olympiakos Pireu (Grecia) - Bayern Munchen (Germania)
Grupa G
Dinamo Kiev (Ucraina) - FC Porto (Portugalia)
Chelsea Londra (Anglia) - Maccabi Tel-Aviv (Israel)
Grupa H
FC Valencia (Spania) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia)
KAA Gent (Belgia) - Olympique Lyon (Franţa).