Arad Bike Race, ediţia a V-a! Poze inedite de la evenimentul care a pus Şiria pe harta Ciclismului din România!

Data publicare: Luni, 11 Septembrie, 2017 Total: 2315 accesari

Sâmbătă, 9 septembrie s-a desfăşurat la Şiria, Ediţia a 5-a a concursului Arad Bike Race într-un cadru de sărbătoare.

Evenimentul dedicat amatorilor și sportivilor profesioniști a fost organizat de către Clubul Sportiv Racing Bike Pro - Arad şi a adunat la linia de start numeroşi participanţi de toate vârstele.

Concursul a luat START-ul la ora 10.00 iar cele patru probe , Race, Maraton, Elite și MTB Kids iâau determinat pe participanţi să îşi depăşească limitele.

Fiecare participant a fost răsplătit la finalul probelor cu câte o diplomă de FINISH-er iar câştigătorii au fost premiaţi cu medalii şi cupe. Spre seară, evenimentul s-a încheiat cu muzică, mâncare la ceaun și un pahar de vin la Sărbătoarea Vinului în Podgorie, pe aerodromul Charlie Bravo din Șiria.