ICIM-ul la doar 25 de secunde de o figură frumoasă la Satu Mare

Data publicare: Duminica, 09 Aprilie, 2017 Total: 3523 accesari

CSM Satu Mare şi Univ Goldiş ICIM Arad : 77 – 75, arădencele  pierd astfel prima confruntare cu  CSM Satu Mare din cadrul semifinalelor Grupei valorice 5-8 din cadrul Ligii Naţionale de baschet feminin.

Ex-arădeanca Eniko Laza, cu 8 secunde înainte de final, transformă două aruncări libere şi aduce victoria pentru CSM Satu Mare în primul meci.

Deşi arădencele au reuşit să revină excelent în sfertul 3, reuşind sş treacă în avantaj.

Ultima repriză a fost una de foc, şi le găseşte în avantaj pe fetele de la ICIM, însă căderea se produce după minutul 38 când le găseşte pe fetele lui Bogdan Bulj în avantaj cu un punct (69-70), însă ultimele 25 de secunde sunt cele care schimbă situaţia pe tabelă.

Arădencele au şansa marţi să câştige, aducând speranţa pentru jocul 3, cel decisiv. Al doilea meci se va disputa aşadar marţi la Arad, de la ora 18,30 în sala Polivalentă.

CSM Satu Mare – Univ Goldiş ICIM Arad 77-75

Scor pe sferturi: 24-14, 27-22, 11-21, 15-18