Beata Kabat, dublă medaliată la Naţionalele de judo

Data publicare: Joi, 09 Martie, 2017 Total: 3108 accesari

Secţia de judo a CSM Arad a punctat la Campionatul Naţional de seniori, desfăşurat la Cluj-Napoca.

Astfel, la feminin, Beata Kabat, antrenată de Ionel Lazăr, a cucerit argintul la open şi bronzul la categoria +78 de kilograme, confirmând astfel rezultatele din ultimii ani, când ne-a obişnuit cu prezenţele pe podium. De asemenea, Kinga Bleicziffer, legitimată la CSM Arad - antrenor Arpad Nagy, s-a clasat pe locul 5 la 78 de kilograme, fiind foarte proape de o medalie.

O altă competiţie la care au participat zilele trecute judoka de la CSM Arad, sub coordonarea antrenorului Dorin Drimbe, a fost cea de la Novi Sad (Serbia), la care s-au evidenţiat următorii: Larisa Halic - locul 1, Cristiana Mercea şi Paula Novac - ambele pe locul 2, Darius Valea şi Gabriel Calmar - ambii pe locul 3. Andreea Ciopraga a ratat de puţin medalia de bronz. Judoka CSM-ului vor participa la sfârşitul acestei săptămâni la etapa finală a Campionatelor Naţionale ale juniorilor III (U16).