Fotbal: CFR Cluj, calificată în semifinalele Cupei României după victoria cu CSMS Iaşi

Data publicare: Joi, 17 Decembrie, 2015 Total: 4026 accesari

CFR Cluj s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași, cu scorul de 2-1 (0-0), în sferturile de finală ale competiției, notează agenţia Agerpres.

Oaspeții au deschis scorul în repriza secundă, prin Adrian Păun (55), ieșenii au restabilit egalitatea prin Vasile Gheorghe (77), dar clujenii au mai înscris o dată, prin camerunezul Leo Beleck (83).

Aceasta este prima victorie a tehnicianului portughez Toni Conceicao în al doilea său mandat.

Potrivit sursei citate, CFR se alătură astfel echipelor ASA Târgu Mureș și Dinamo în careul de ași al competiției. Ultima semifinalistă va fi decisă joi seara, dintre FC Viitorul Constanța și Steaua București.